fbpx

Świece sojowe, czyli gorący temat

Świece sojowe to hit, który wyparł tanie i niezdrowe świece parafinowe.

Mintcandle to mała lokalna firma stawiająca na ręczna produkcje i ekologiczne produkty.

Nasza firma wtajemniczy was w to dlaczego świece z naturalnych wosków są zdrowsze i na co należy uważać. 

Świeca=Szczęście

Szukając szczęścia możemy zapalić świece, usiąść w cichym kącie z książką i poczuć Hygge. Drobne rytuały, a sprawią mega radość. Palenie świec poprawia nasz komfort psychiczny oraz łagodzi objawy depresji co w naszym życiu spotyka dość często.

85% Duńczyków odpowiada, że Hygge to przede wszystkim w pierwszej kolejności świece.

Gdy kupujemy to:

Spójrzmy na etykietę! Kupując świecę sojową często kierujemy się zapachem. Warto jednak zwrócić uwagę na jej skład. Często zdarza się, że świeca ma napis: „Naturalna świeca z woskiem sojowym”. w składzie ma: parafinę, niewielki dodatek wosku sojowego i syntetyczną kompozycję zapachową. Naszą czujność powinna wzbudzić niska cena takiej świecy. 

Świece sojowe tworzone ręcznie przez niewielkie manufaktury są droższe, bo na ich koszt składa się także praca człowieka. Nie są tworzone w maszynach, które dodatkowo mogą spieniać wosk i powodować, że świeca będzie się bardzo szybko wypalać. 

Jak nie dać się nabić w butelkę? Sprawdzać, czy producent deklaruje czas palenia świecy. Mała świeczka prawidłowo palona powinna dać nam ok 25 godzin. W Mintcandle wszystkie świece odlewane są ręcznie z drewnianymi bądź bawełnianymi knotami polskich producentów. Każdy produkt jest przez nas bacznie sprawdzany zanim trafi do sprzedaży. Niczego nie ukrywamy przed wami i zawsze odpowiemy na wasze pytania. Na naszej stronie i fb znajdziecie zawsze jakieś ciekawostki o naszych świecach i produkcji .

Naturalność w modzie

Naturalność czyli to co teraz jest na topie, a wosk którego używamy jest eko i bez GMO.

Przez wiele lat w domach palono praktycznie świece z parafiny, które kopcą i źle wpływają na nasze płuca. Parafina jest pozyskiwany przy destylacji ropy naftowej, a ta substancja  powoduje ryzyko chorób nowotworowych.

Ale skupmy się na naszym wosku sojowym. Zdrowszy ! Przy ich spalaniu nie wydzielają się żadne toksyczne substancje. Sam wosk to tłuszcz roślinny, który nie jest drażliwy dla naszych dróg oddechowych. 

Dodajemy naturalne olejki zapachowe w odpowiednim stężeniu, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla dzieci. 

Jeden komentarz

  1. Znakomity artykuł na temat świec sojowych, który z pewnością wywołuje refleksję na temat tego, jakie produkty wybieramy do stworzenia przytulnej atmosfery w naszych domach. Świeca może być nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również wpływem na jakość powietrza w pomieszczeniu. W kontekście aranżacji wnętrz warto więc podkreślić, że świece sojowe doskonale wpisują się w estetykę stylów takich jak boho czy skandynawski, gdzie naturalność i dbałość o środowisko są na pierwszym planie. Chciałabym dodać, że zastosowanie drewnianych lub bawełnianych knotów w świecach sojowych jest także aspektem godnym uwagi. Drewniane knoty nie tylko zapewniają równomierne spalanie, ale również dodają nieco „charakteru” do całego wyglądu świecy, co jest niebagatelnym elementem w dekoracji wnętrza. Można je umieścić na drewnianym stole w jadalni, obok innych elementów z naturalnych materiałów, co z pewnością zwiększy efekt hygge w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *